Čistenie DPF

Filter pevných častíc (z anglického DPF - Diesel Particulate filters ) je súčasťou každého moderného dieslového auta vyrobeného po roku 2007. Je to filter, ktorý počas jazdy zachytáva sadze, ktoré produkuje každý motor a za normálnych okolností sa DPF sám regeneruje počas ustálenej rýchlosti. Krátke jazdy mu však nedovoľujú dokončiť proces regenerácie a sadze filter upchávajú a môžu znižovať výkon motora, zvyšovať spotrebu.

Zlý VS dobrý DPF

Upchatý filter pevných častíc často nebýva príčinou problémov spojených s dieslovým motorom, ale jeho následkom. Tým, že filter zachytáva sadze, ktoré motor produkuje, majiteľ si často ani nemá ako všimnúť, že motor hlási problémy. Na autách, ktoré ešte filter nemali ste si mohli všimnúť napr. nadmerné dymenie. Stačí na to poškodená hadica alebo zlé vstrekovače. Výmena alebo vyčistenie filtra teda neznamená vyriešenie problému. Aj preto profesionálny prístup znamená vyčistiť filter a spraviť kompletnú diagnostiku vozidla.

Čistenie DPF

 • filter vymontujeme z auta a skontrolujeme, či nie je poškodený

  Vymontovanie DPF z auta

 • skontrolujeme vnútro a zaplombujeme vstupy

 • otestujeme filter. Jeho priechodnosť a celkový stav.

  Zanesený DPF filter

 • DPF vložime do certifikovaného stroja a spustíme čistenie s pomocou špeciálnej chémia a tlaku

  Certifikovaný stroj na čistenie DPF

 • vysušený filter opäť otestujeme a porovnáme s počiatočným stavom

  Vyčistený DPF filter

 • filter namontujeme späť do auta

 • diagnostikujeme riadiacu jednotku motora a vyriešime chyby


Objednajte si termín na vyčistenie DPF filtra ešte dnes v Diviackej Novej Vsi. Ak máte filter z auta vymontovaný, môžete nám ho poslať a my vám ho vyčistíme a pošleme späť.

Čistenie DPF Prievidza od 150€