Blog

 1. VW GOLF

  VW GOLF

  Read more »
 2. Seat Leon

  Seat Leon

  Read more »
 3. Porsche Cayenne

  Porsche Cayenne

  Read more »
 4. Fiat 500

  Fiat 500

  Read more »
 5. BMW X5

  BMW X5

  Read more »
 6. BMW M5

  BMW M5

  Read more »
 7. BMW M

  BMW M

  Read more »
 8. Bentley

  Bentley

  Read more »
 9. Problematické štarty

  Problematické štarty

  Ak máte problém so štartovaním za tepla, nastavíme vám štartovaciu dávku v riadiacej jednotke. Je to problém ktorý sa prejavuje tak, že naštartujete studený motor bez problémov,ale po zohriatí trvá 3-20 sekúnd, aby motor opäť naskočil

  Read more »
 10. Chipovanie motora

  Chipovanie motora

  Moderné vozidlá majú motory so vstrekovaním paliva a riadiacimi jednotkami. Tá ovláda množstvo nastavení, aby sa zabezpečilo správne fungovanie motora.

  Preprogramovanie motora znamená optimalizáciu programu v tejto jednotke, aby sa zlepšil výkon motora. Môže tiež poskytnúť väčší krútiaci moment a často aj nižšiu spotrebu. Tá je však závislá od štýlu jazdy.

  Tak ako každý počítač aj riadiaca jednotka ný procesor a pamäť. Pamäť uchováva rôzne hodnoty a nastavenia v binárnej forme.

  Tieto sú interpretované v hexadecimálnom programe, ktorý ich klasifikuje podľa adresy. Hlavnou úlohou mechanikov je poznať komplikovaný adresový systém.

  Adresný systém je pre každú riadiacu jednotku odlišný. V prípade toho istého modelu vozidla ich je často viac ako 12 variácií. Aj preto je chipovanie motora vždy jedinečná práca. Ak niekto tvrdí, že stačí nahrať univerzálne mapy do riadiacej jednotky, zrejme v skutočnosti nevie, čo robí.

  Po druhé, cieľom preprogramovania je z

  Read more »
Page